Yunanistan Vizesi

(0212) 291 99 66 (pbx)
  444 31 02

Samos Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

Pire limanından 175 deniz mili uzaklıktadır ve 1650 metre uzunluktaki yedi aşamalı Dar Boğaz adlı bir boğaz ile ana karadan ayrılan ve Türkiye’ye en yakın olan Yunan adasıdır. Adanın kuzeybatısında Sakız Adası, batısında İkarya Adası, güneybatısında Fornoz Adaları ve güneyinde ise On İki Adalar bulunmakta ve bunların içinde en yakın olanlar Agahtonisi, Arkoi ve Patmos Adalarıdır.

Samos adasının çakıllı, kumlu ve kayalıklı plajları adanın yemyeşil kıyıları boyunca dağınık olarak yer alırlar. Bu plajlardan ikisi olan Glikoriza ve Potokaki adlı plajlar, 2014, 2016, 2017 Mavi Bayrağı’na sahiptir.

Kapı Vizesi, Yunanistan Makamlarınca Yunan Adalarına kolay ve formalitesiz bir şekilde girebilmeniz için sunulmuş bir imkandır. Verilen vize, tek girişli Schengen Vizesi olup; Sakız Adası ve Yunanistan’ ın diğer adalarına yapmayı planladığınız (maksimum 7 gün geçerli olabilen) seyahatleriniz için geçerlidir.

Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi(pasaport geçerlilik süresi 3 aydan az, on yıldan eski olmamalı)

2 adet arka fonu beyaz, vesikalık fotoğraf

Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi

Gidiş / Dönüş feribot bileti(dönüş seferi belli olmalı, tarih açık bilet olamaz)

Otel rezervasyon konfirmesi(adada kalınacak gün kadar, rezervasyon belgesinde vize alacak kişilerin isimleri ve ödenmiş rezervasyon olmalıdır)

Meslek, telefon ve ikametgah bilgisi(gönderilen evrakların içerisine not düşülmesi yeterlidir)

Doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu