Yunanistan Vizesi

(0212) 291 99 66 (pbx)
  444 31 02

Kos Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

On İki Ada’nın kenarında bulunan İstanköy duygu selinin, deneyimin ve coşkunun yaşandığı bir şölen tadındadır. Ruha, bedene ve göze iyi gelen tavuk çorbası. Uzun palmiyeler, sonu gelmeyen kumsallar, alternatif manzaralar ve antik Yunanların, Romalıların, orta çağ şövalyelerinin, Venediklilerin ve Osmanlıların ardında bıraktığı arkeolojik alanlar ve cazibe merkezleri katmanları İstanköyü hoş bir yer yapmaktan öteye taşımaktadır. Antik çağın en önemli fizikçisi olan Hipokrat (yeminin sahibi), On İki Ada’nın en çok ziyaret edilen adalarından birisi olan bu adada doğmuştur. Meropi, Nymphaia veya Karys gibi isimleri de olan İstanköy’ün hangi ismini seçerseniz seçin Ege’nin bu büyüleyici adası kendisini tatil anılarınıza kazıtacaktır.

Kapı Vizesi için Gerekli Evraklar

Türkiye Cumhuriyeti, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının Yunan Adaları’na girişte seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli pasaportları ve bu pasaportlarında da geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Yeşil pasaport ve gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yunan Adaları’na girişte seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli passaport sahibi olmaları durumunda vizesiz olarak seyahat edebilir.

 

En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi

2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz) (Fotoğraf yapıştırılmayacak)

Elektronik ortamda doldurulmuş vize başvuru formu 

Konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu

Gidiş-dönüş gemi bileti

Son 3 aylık güncel banka hesap cüzdan fotokopisi

Seyahat sağlık sigortası (1-8 gün arası kalışlarınız için kişi başı 10 €uro karşılığında şirketimizden temin edebilirsiniz.)

Vize ve acente hizmet harcı

Yunanistan’a varıştaki bekleme süresi ile ilgili yolcu beyanı 

Sadece Kos başvurularında kimlik fotokopisi